ART / Lithographs / Litograph in colors 15728139
nr 1572 8139
Agneta Swidén
(f. 1926), Sverige
Agneta Swidén (b. 1926), Sweden. "Någon spelar bach". Signed, numbered 104/110, dated 1976. Litograph in colors, Image dimensions: 45x39 cm, outer dimensions including frame: 61x51,
LITOGRAPH IN COLORS, "Någon spelar bach". Signerad, numrerad 104/110, daterad 1976. Färglitografi, bildmått: 45x39 cm, yttermått inklusive ram: 61x51 cm
Swidén studied at Slöjdföreningen in Gothenburg.
600
SEK 100
Monday October 23 2023
at 20:13:22
23/10 19:43:08